212
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > 25 Yıldır Deniz Altındaki Dostu İçin Dalıyor

25 Yıldır Deniz Altındaki Dostu İçin Dalıyor

Yoriko ve Hiroyuki : 25 Yıllık Dostluk

Uzun süren dostluk hikâyeleri herkes için ilgi çekicidir. 25 yıllık bu dostluk diğer hikâyelere göre biraz daha farklı ve insanı huzurla gülümsetecek cinsten. Zira bu dostluğun kahramanlarından biri okyanusun derinliklerinde yaşayan bir balık! Hikayenin diğer kahramanı Japon dalgıç Hiroyuki Arakawa.

25 yıl önce yaptığı bir araştırma neticesinde gördüğü ve karşılıklı etkileşim kurduğu balığa Yoriko ismini veren Hiroyuki isimli dalgıç, 25 yıldan bu yana balık dostunu düzenli olarak ziyaret ediyor. Tam bir vefa örneği gösteren Japon dalgıç, ziyaretlerini genellikle yalnız gerçekleştiriyor olsa da zaman zaman Yoriko adlı balık dostunu başka insanlarla tanıştırmak amacıyla okyanusun derinliklerine turlar düzenliyor.

Yoriko dalgıç dostunun kendisine gösterdiği ilgiye aynı şekilde karşılık veriyor. 25 yıl boyunca süren bu dostluk hikayesi duyanları gülümsetiyor, duygulandırıyor. Japon dalgıç her yıl yaptığı ziyaretlerle hem dostunu ziyaret edip ilgi gösteriyor hem de dalış tutkusunu gerçekleştirmiş oluyor.

Yoriko ve Hiroyuki’nin gülümseten anlarının kaydedildiği videosunu izleyerek bu dostluğa tanıklık edebilirsiniz;<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pfwdm5W2lWs" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp