330
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Yazar : Möller's Editör

Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Günlük hayatın koşturmacası, kalabalık şehirde yaşamanın zorluğu, güvenilir ve organik gıdalara ulaşmanın güçlüğü gibi sebepler göz önünde tutulduğunda sağlıklı bir yaşama sahip olmak giderek zorlaşıyor.

Tüm bu olumsuzlukların yanında hayatınıza istediğiniz şekilde devam edebilmek için destek olarak takviye edici gıdaları beslenme programınıza eklemek kaçınılmaz bir hale geliyor.

Uzmanların yaptığı açıklamalarda, normal beyin, kalp ve göz fonksiyonlarının desteklenmesi için gibi takviye edici gıdalara günlük yaşamımızda yer verilmesi gerektiği belirtilmektedir. Özellikle haftada en az 2 kere balık tüketmenin pek gerçekçi olmadığı durumlarda balık yağı desteği kullanmak ayrı bir önem kazanıyor.

Piyasada birçok farklı markanın balık yağı destekleri satışta bulunuyor. Tüketiciler sağlıklıyaşama destek içinhangi balık yağı markasını seçecekleri konusunda zaman zaman kararsız kalabiliyor. Öte yandan balık yağının kokusu ve tadının kötü olacağına dair bazı önyargılar bu önemli desteğin alım oranını düşürüyor. Özellikle balık yağı şuruplarında zaman zaman karşılaşılan bu kötü tat problemi kullanıcıları balık yağından uzaklaştırıyor.

Balık yağı kullanımını daha kolay bir hale getirmek için sıvı formda satışa sunulan balık yağı içeriğine şeker, tatlandırıcı veya yapay aromaların eklendiği gözlemlenmektedir. Şurup formundaki balık yağının içimini kolaylaştırmak isterken, zararlı içeriğe sahip katkı maddelerine maruz kalınmış olunuyor. Bu nedenle sıvı formlu balık yağlarının seçimi yapılırken aromaların doğal etken maddelerden elde edilmesi ve mümkünse doğal meyvelerden elde edilmesine dikkat edilmelidir. Doğal karışık meyveler veya limondan elde edilen aromalara sahip balık yağlarının tatları ise çocuklar ve yetişkinler tarafında oldukça beğenilmektedir.

Karışık meyve (tutti frutti) aromalı ürünlerde tat ve koku daha da baskılanmıştır. Özellikle çocukların balık yağını keyifle içmeleri sağlayan bir tat... Fakat tutti frutti tadı her üründe aynı değildir. Deneyerek farkı hissedebilirsiniz. Bazı ürünlere tadını güzelleştirmek amacıyla şeker veya tatlandırıcı da katılmaktadır. Nasıl bir ürün kullanmak isterseniz isteyin, muhakkak ambalaj üzerinde yazan “içindekiler” kısmını incelemenizi tavsiye ederiz. Doğal aromalı ürünler için aromasının “doğal” olduğu belirtilmektedir. İçinde şeker veya tatlandırıcı olup olmadığını da yine içindekiler kısmını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Balık yağı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle balık yağı seçerken yağın hangi balıktan elde edildiğine, ürünün nerede üretildiğine, uluslararası geçerliliği olan bir tescil sertifikası taşıyıp taşımadığına ve ağır metallerden arındırılmış olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Ürünü seçerken içeriğe göz atmalısınız. Balık yağının tadını bastırmak için şeker ya da tatlandırıcı kullanılmış markalardan uzak durmalısınız, çünkü bu ürünler bünyenize gereksiz şeker alımına sebep olur. Bunların yerine doğal aroma eklenmiş balık yağı takviyelerini tercih edebilirsiniz.

Balık yağını hangi formda kullanacağınız ise tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınıza ve yaşınıza göre farklılık gösterebilen bir durum. Piyasada hem kapsül formunda hem de sıvı formunda farklı markaların balık yağı takviyeleri bulunuyor. Kapsül formundaki balık yağı destekleri genellikle yetişkinler tarafından tercih edilirken, şurup formu çocukların kullanımına uygun olduğu düşünülebilir. Ancak bu düşünce çokta gerçekçi olmayıp, şurup formundaki balık yağları yetişkinler tarafından beğenilerek içilmektedir.

Sıcaklarda Ağzınızın Tadı Kaçmasın!

Uzun yıllar balık yağı kullanılacağı zaman akla gelen ilk problem balık yağlarının tadı ve gün boyu ağızda bıraktığı tat oldu. Birçok balık yağının verdiği bu rahatsızlık nedeniyle, hem yetişkinler hem çocuklar balık yağı kullanımından kaçınmaktaydı.Kavurucu sıcakların kendisini iyice hissettirdiği bu günlerde, balık yağlarının yazın kullanımı konusunda tereddütlerin artması normal.

Ancak, denemeyenler için rahatlıkla belirtmeliyiz ki Avrupa'nın lider balık yağı markası Möller's Omega 3, sıcaklarda ağzınızın tadını kaçırmayacak bir lezzete sahip.Şeker ve kimyasal madde içermeyen, doğal karışık meyve aroması ile çocukların ve yetişkinlerin sevdiği bir tada sahip olan Möller's Omega 3, lezzetli tadı ile dünyaca ünlü saygın bir kuruluş olan “International Taste & Quality Institute” tarafından ödüllendirildi. Balık yağının sağladığı faydalara yazın da ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüzde, Möller's Omega 3 lezzetiyle yazın da sizlerle.

 


Diğer Blog Yazıları
/Media/Uploads/blog_20210303.png
01
Ara
Möller's Omega-3 Blog

Türkiye’de Balık Tüketimi

<h1><strong>T&uuml;rkiye&rsquo;de Balık T&uuml;ketim Oranları</strong></h1><p>T&uuml;rkiye balık&ccedil;ılık konusunda z

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/Ekran-Resmi-2015-03-24-15.09.22-600x300.png
25
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Çocuklara Balığı Nasıl Sevdirebilirsiniz?

<h1>&Ccedil;ocuğunuz Balık Yemiyor Mu?</h1><p style="text-align: justify;">&Ccedil;ocuklarda bazı zamanlar balıklara kar

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/108-balik-enler-600x300.png
22
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Aralık Ayında Tüketilen Balıklar

<h1>Aralık'ta T&uuml;ketilen Balıklar</h1><p>Balık t&uuml;ketimi s&ouml;z konusu olduğunda bulunduğunuz aydaki <strong>m

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp