330
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Yazar : Möller's Editör

Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Balık yağı şurupları nasıl bir tada sahip?

Günlük hayatın koşturmacası, kalabalık şehirde yaşamanın zorluğu, güvenilir ve organik gıdalara ulaşmanın güçlüğü gibi sebepler göz önünde tutulduğunda sağlıklı bir yaşama sahip olmak giderek zorlaşıyor.

Tüm bu olumsuzlukların yanında hayatınıza istediğiniz şekilde devam edebilmek için destek olarak takviye edici gıdaları beslenme programınıza eklemek kaçınılmaz bir hale geliyor.

Uzmanların yaptığı açıklamalarda, normal beyin, kalp ve göz fonksiyonlarının desteklenmesi için gibi takviye edici gıdalara günlük yaşamımızda yer verilmesi gerektiği belirtilmektedir. Özellikle haftada en az 2 kere balık tüketmenin pek gerçekçi olmadığı durumlarda balık yağı desteği kullanmak ayrı bir önem kazanıyor.

Piyasada birçok farklı markanın balık yağı destekleri satışta bulunuyor. Tüketiciler sağlıklıyaşama destek içinhangi balık yağı markasını seçecekleri konusunda zaman zaman kararsız kalabiliyor. Öte yandan balık yağının kokusu ve tadının kötü olacağına dair bazı önyargılar bu önemli desteğin alım oranını düşürüyor. Özellikle balık yağı şuruplarında zaman zaman karşılaşılan bu kötü tat problemi kullanıcıları balık yağından uzaklaştırıyor.

Balık yağı kullanımını daha kolay bir hale getirmek için sıvı formda satışa sunulan balık yağı içeriğine şeker, tatlandırıcı veya yapay aromaların eklendiği gözlemlenmektedir. Şurup formundaki balık yağının içimini kolaylaştırmak isterken, zararlı içeriğe sahip katkı maddelerine maruz kalınmış olunuyor. Bu nedenle sıvı formlu balık yağlarının seçimi yapılırken aromaların doğal etken maddelerden elde edilmesi ve mümkünse doğal meyvelerden elde edilmesine dikkat edilmelidir. Doğal karışık meyveler veya limondan elde edilen aromalara sahip balık yağlarının tatları ise çocuklar ve yetişkinler tarafında oldukça beğenilmektedir.

Karışık meyve (tutti frutti) aromalı ürünlerde tat ve koku daha da baskılanmıştır. Özellikle çocukların balık yağını keyifle içmeleri sağlayan bir tat... Fakat tutti frutti tadı her üründe aynı değildir. Deneyerek farkı hissedebilirsiniz. Bazı ürünlere tadını güzelleştirmek amacıyla şeker veya tatlandırıcı da katılmaktadır. Nasıl bir ürün kullanmak isterseniz isteyin, muhakkak ambalaj üzerinde yazan “içindekiler” kısmını incelemenizi tavsiye ederiz. Doğal aromalı ürünler için aromasının “doğal” olduğu belirtilmektedir. İçinde şeker veya tatlandırıcı olup olmadığını da yine içindekiler kısmını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Balık yağı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle balık yağı seçerken yağın hangi balıktan elde edildiğine, ürünün nerede üretildiğine, uluslararası geçerliliği olan bir tescil sertifikası taşıyıp taşımadığına ve ağır metallerden arındırılmış olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Ürünü seçerken içeriğe göz atmalısınız. Balık yağının tadını bastırmak için şeker ya da tatlandırıcı kullanılmış markalardan uzak durmalısınız, çünkü bu ürünler bünyenize gereksiz şeker alımına sebep olur. Bunların yerine doğal aroma eklenmiş balık yağı takviyelerini tercih edebilirsiniz.

Balık yağını hangi formda kullanacağınız ise tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınıza ve yaşınıza göre farklılık gösterebilen bir durum. Piyasada hem kapsül formunda hem de sıvı formunda farklı markaların balık yağı takviyeleri bulunuyor. Kapsül formundaki balık yağı destekleri genellikle yetişkinler tarafından tercih edilirken, şurup formu çocukların kullanımına uygun olduğu düşünülebilir. Ancak bu düşünce çokta gerçekçi olmayıp, şurup formundaki balık yağları yetişkinler tarafından beğenilerek içilmektedir.


Diğer Blog Yazıları
/Media/Uploads/balik-ile-ilgili-atasozleri.jpg
05
Ağu
Möller's Omega-3 Blog

Balıklarla İlgili Atasözleri

<p>Balıklarla ile alakalı atas&ouml;zleri hangileridir? A&ccedil;ıklaması ve manalarıyla birlikte atas&ouml;zlerini derl

Yazar: Ferhat MISIRLI Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/shutterstock_633682376.jpg
02
Ağu
Möller's Omega-3 Blog

Sardalya Balığının Faydaları

<p>Sardalya k&uuml;&ccedil;&uuml;k bir balık ancak i&ccedil;erdiği faydalar ile olduk&ccedil;a &ouml;nemli ve lezzetli b

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/balik-mantisi.jpg
01
Ağu
Möller's Omega-3 Blog

Balık mantısı denediniz mi

<div class="parts ingredients"><div class="topCaption"><p>Balıktan&nbsp;asla&nbsp;<strong>mantı</strong> mı olur? demeyi

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp