289
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Gazlı İçecekler Çocukların Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor!

Gazlı İçecekler Çocukların Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor!

Gazlı İçecekler Çocukların Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor!

Kola, gazoz başta olmak üzere hayatımızda yer alan tüm asitli içecekler aslında küçük büyük demeden hepimiz için zararlı içeceklerdir. Uzmanlar asitli içecekler yerine su, limonata, portakal suyu, maden suyu gibi daha doğal içerikli sıvıları öneriyor. Asitli içecekler en çok çocuklar için tehlike arz ediyor. Obezitenin temelini oluşturan asitli içecekler çocukların sağlıklı gelişimini olumsuz etkiliyor.

Zararlı içecekler çocukların bağışıklık sistemini hedef alarak hastalıklara karşı savunmasız kalmalarına sebep oluyor.Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, çocukların sağlıksız beslenmesine dikkat çekerek sıvı alımında asitli içeceklerin tercih edilmesinin ne denli tehlikeli olduğunu belirtiyor. Gazlı içeceklerin çok tüketimi su tüketimini azalttığından vücut susuz kalıyor. Susuz kalan vücut ise zarar görüyor. Öte yandan gazlı içecekler barındırdığı yüksek oranda şeker ve asit ile bağışıklık sisteminin zayıflamasını hızlandırıyor.

Çocuklar yaşları itibariyle okulda ve sokaklarda çok vakit geçirdiğinden bağışıklık sistemleri zayıfladığında çok çabuk hastalanıyorlar. Çocuk hastalıkları uzmanlarına göre çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek, gazlı içeceklerin etkisinden arındırmak için su ve sağlıklı sıvı tüketimini artırmak, abur cubur tüketimini azaltmak, sağlıklı yemek ve atıştırmalıklarla beslenme düzenine geçilmesini öneriyor. Doktorlar bu döngüye Omega 3 desteği de katılmasını belirtiyor. Omega 3 besin desteği çocukların sağlıklı, güçlü büyümelerini sağlıyor, zekâ gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor.

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp