241
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Keyifli Bir Yaz İçin Omega 3 Desteği Almayı İhmal Etmeyin

Yazar : Möller's Editör

Keyifli Bir Yaz İçin Omega 3 Desteği Almayı İhmal Etmeyin

Yaz Aylarında Omega 3 Desteği Neden Önemli?

Gelişme dönemindeki çocuklar başta olmak üzere tüm yaş gruplarındaki kişiler için büyük önem taşıyan Omega 3, ana kaynak olarak balıklardan elde ediliyor. Balık yağı kapsül ve şurupları ise balık tüketmeyenler için ideal bir alternatif oluşturuyor. Elbette Omega 3 ile ilgili yanlış yargılar bulunuyor. Örneğin ‘yaz mevsiminde, aşırı sıcaklarda bu takviye yapılmaz’ gibi. Aslında bu düşünce tamamen yanlış bir genellemedir.

Omega 3 yağ asitlerine uzmanlar vücut için faydalarına değinip, yıl boyunca her mevsimde alınması gerektiğini belirtiyor. Özellikle yaz aylarında halsizlik, yorgunluk gibi sıkıntılar yaşayanlar için bu desteği tam bir enerji kaynağı oluşturuyor. İşte yazın bu asidi kullanmaya devam etmek için sebepler;

- Omega 3 yağ asitleri esansiyel özelliğe sahip yağlardır. Bu nedenle vücutta sentezlenmezler. Yani mutlaka dışarıdan alınması gerekiyor.

- Omega 3, anne karnından itibaren bebekler ve çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için önemlidir. Zekâyı, odaklanmayı, algılama becerisini, sinir sistemini, retinayı, kemik yapısını, bağışıklık sistemini, okuma – yazma becerisini destekler ve geliştirir. Anne adaylarının ve emzirme dönemindeki annelerin bilhassa Omega 3 desteğini aksatmaması öneriliyor.

Yazın Balık Yağı Tüketmenin Faydaları için tıklayınız.

- Yaz aylarında balık mevsimi geçtiği için balık tüketim miktarı büyük oranda azalıyor ve doğal olarak Omega 3 eksikliği yaşanıyor. Yazın Omega 3 takviyesi almak vücudu alışık olduğu düzende korumaya devam eder.

- Düzenli olarak balık tüketenler veya önerilen ölçülerde tüketmeyenler, yaz aylarında Omega 3 eksikliğine bağlı halsizlik, enerji düşüklüğü ve benzeri sorunlar yaşayabiliyor. Bu tip durumların oluşmaması için kaliteli bir balık yağı takviyesi kullanmak yeterlidir.

Yaz Mevsimi İçin Omega 3 Desteği Alın

Omega 3 desteği, sağlığımız açısından elzem olan EPA ve DHA yağ asitlerini içeren doğal bir yağdır. Omega-3’ün en fazla bulunduğu yağlı balıkların sıklıkla tüketilmesi, semiz otu gibi yeşil yapraklı sebzelerin sofralarda yer alması ve balık yağı takviyelerinin kullanılması sağlığın korunması açısından önemle tavsiye ediliyor.

Omega-3, bağışıklık sistemini güçlü tutuyor, hafızayı güçlendiriyor, iltihap oluşumunu önlüyor, beyin hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor, kalbi koruyor, depresyonu önlüyor, kas ve kemik sistemini güçlendiriyor, en önemlisi enerjik bir bedene ve ruha kavuşmak için zemin hazırlıyor. Omega3 kaynağı olan balık yağının yazın kullanılmaması gerektiği hakkındaki yanlış bir görüşü de düzeltmek gerekiyor. Bu görüşün aksine, balık yağları yazın da kullanılır ve hatta yazın mevsimsel etkiler çok daha şiddetli olduğundan ve dengesizlikler yaşandığından vücudu bu değişimlere hazırlamak, etkilerinden korumak adına özellikle yazın da kullanımı gerekmektedir.

Her Mevsim Omega 3 Desteği Alınmalı

Örneğin aşırı sıcaklar stres arttırıyor, kalbi yoruyor, kalp krizi ve felç riskini yükseltiyor, beyni yoruyor, kas ve kemik sistemini olumsuz etkiliyor, ruhsal düşüşler yaşanmasına sebep olabiliyor. Sağlıklı bir sisteme sahip olmak, yazın getirdiği riskleri en aza indirgemek için Omega 3 kaynağı olan balık yağları yaz aylarında da alınmaya devam edilmelidir.


Diğer Blog Yazıları
/Media/Uploads/blog_20210303.png
01
Ara
Möller's Omega-3 Blog

Türkiye’de Balık Tüketimi

<h1><strong>T&uuml;rkiye&rsquo;de Balık T&uuml;ketim Oranları</strong></h1><p>T&uuml;rkiye balık&ccedil;ılık konusunda z

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/Ekran-Resmi-2015-03-24-15.09.22-600x300.png
25
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Çocuklara Balığı Nasıl Sevdirebilirsiniz?

<h1>&Ccedil;ocuğunuz Balık Yemiyor Mu?</h1><p style="text-align: justify;">&Ccedil;ocuklarda bazı zamanlar balıklara kar

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/108-balik-enler-600x300.png
22
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Aralık Ayında Tüketilen Balıklar

<h1>Aralık'ta T&uuml;ketilen Balıklar</h1><p>Balık t&uuml;ketimi s&ouml;z konusu olduğunda bulunduğunuz aydaki <strong>m

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
Satın almak için tıklayınız Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp