276
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Maden Suyu Kalbi Koruyor!

Yazar :

Maden Suyu Kalbi Koruyor!

Maden Suyu Kalbi Korur

Sağlıklı vücut bütünlüğü için olmazsa olmaz organlardan biri olan kalp, yaşamın devamı için daima sağlıklı tutulmalı, tehlikelerden arındırılmalıdır. Kalbi yormak, yoğun strese maruz kalmak, fiziksel anlamda aşırıya kaçmak kalp krizini tetikliyor. Kalp krizi çağın en yaygın ölüm sebeplerinden biri artık. Önceden sadece belli bir yaş üzerinde görülen kalp krizleri, son yıllarda gençlerde hatta küçücük çocuklarda bile görülmeye, can almaya başladı.

Kalp krizinden korunmak, kalbi yormamak, kalbi genel anlamda dış etkenlere karşı korumak için beslenme ve egzersiz programları öneriliyor. Maden suyu da tam bu noktada şifalı bir etki olarak hayatımıza dâhil oluyor.Araştırmalar maden suyunun kolesterol ve tansiyon seviyesini ideal seviyede tuttuğunu ve kalbi koruduğunu göstermiştir. Sağlıklı, düzenli ve ideal olan kalp atış sayısı 60 ila 100 arasındadır. Bu sayının altında veya üstünde olması kalp rahatsızlığını işaret ediyor. Uzmanlara göre her birey belli dönemlerde kalp kontrolünden geçmeli.

Yine uzmanların önerisine göre maden suyu içmek de gerekiyor. Kalbin magnezyum, sodyum ve potasyuma ihtiyacı vardır. Maden suyunda bulunan bu mineraller kalbin ihtiyacını karşıladığından kalbi doğrudan korumaya yeterli oluyor. Ani krizlerin ve tetiklemelerin en büyük sebebi magnezyum eksikliğidir. Özellikle sauna veya hamam gibi ortamlardan sonra maden suyu içip rahatlamak gerekiyor. Kapalı ve aşırı sıcak alanlar ani krizlerin sebeplerinden biri.

Günde 1 Şişe Maden Suyu Kalp Krizini Önlüyor 

Magnezyum içerdiği için kalbe dost kabul edilen ve içilmesi önerilen maden suyunun, özel bir rahatsızlık söz konusu değil ise, günde en az bir en fazla 2 şişe içilmesi öneriliyor. Özellikle kalp krizi riski bulunan kişilerin düzenli maden suyu içmesi riskleri düşürüyor. Tansiyon hastalarının birçoğu maden suyu içmenin zararlı olduğunu düşünüyor olsa dahi, aşırıya kaçılmadığı müddetçe günde 1 şişe maden suyu içmenin tansiyon üzerine olumsuz etkisinin olmadığı belirtiyor.

Gün içerisinde yemeklerden veya egzersizden sonra maden suyu içmek iyi geliyor. Maden suyunun hazımsızlığa ve sindirime yardımcı olması, kalp ritmini düzenlemede etkili olması ile genel anlamda vücudu rahatlatıyor. Tıpkı saf su gibi, çay – kahve gibi maden suyu da günlük sıvı tüketiminde rahatlatıcı etkiye sahip oluyor. Maden suyuna karşı özel bir rahatsızlığı olmayanların bir şişe içmesi kalbi korumaya yetiyor. Kalp krizi riskini düşürmede egzersiz, hafif yeme, dengeli yaşam öneriliyor. Maden suyunu bu programa dâhil edebilirsiniz.

Maden Suyunun Faydaları

  • Maden suyu günlük sıvı tüketimini destekliyor, vücuda sağlıklı su girmesini sağlıyor.
  • Maden suyu mineralli su anlamına geliyor. Mineral kemiklere kalsiyum sağlıyor, kemik yapısını güçlendiriyor. Özellikle sporcular, spor sonrasında kemiklerini güçlendirmek için maden suyu içiyor.
  • Magnezyum desteği sağlar. Magnezyum, hem protein sentezinde önemlidir, hem de kas ve sinir fonksiyonlarının çalışmasında. Kan şekerini ve kalbi koruması ise diğer faydalarıdır.
  • Kabızlığa iyi gelir. Sindirim sistemini çalıştırır, hazımsızlığı önler. Bağırsakların aktif çalışmasını sağlayarak kronik kabızlığı önler.

Not: Beynimizi Zinde ve Aktif Tutmanın Yolları

Maden suyunu içerken şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Bağırsak sisteminiz hassas ise maden suyunu hiç içmemeli veya az miktarda tüketmelisiniz.
  • Maden suyunda sodyum olduğu unutulmamalı, bu yönde özel bir durum varsa dikkat edilmelidir.
  • Maden suyunu saf şekilde tercih etmek daha sağlıklıdır. Meyveli, aromalı, şekerli maden suları söylendiği gibi yüzde yüz faydalı değildir.
  • Maden suyunu düzenli içenlerin saf su tüketimini ihmal etmemesi önerilir.

Diğer Blog Yazıları
/Media/Uploads/blog_20210303.png
01
Ara
Möller's Omega-3 Blog

Türkiye’de Balık Tüketimi

<h1><strong>T&uuml;rkiye&rsquo;de Balık T&uuml;ketim Oranları</strong></h1><p>T&uuml;rkiye balık&ccedil;ılık konusunda z

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/Ekran-Resmi-2015-03-24-15.09.22-600x300.png
25
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Çocuklara Balığı Nasıl Sevdirebilirsiniz?

<h1>&Ccedil;ocuğunuz Balık Yemiyor Mu?</h1><p style="text-align: justify;">&Ccedil;ocuklarda bazı zamanlar balıklara kar

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
/Media/Uploads/108-balik-enler-600x300.png
22
Kas
Möller's Omega-3 Blog

Aralık Ayında Tüketilen Balıklar

<h1>Aralık'ta T&uuml;ketilen Balıklar</h1><p>Balık t&uuml;ketimi s&ouml;z konusu olduğunda bulunduğunuz aydaki <strong>m

Yazar: Möller's Editör Devamını Oku
Devamını Oku
Satın almak için tıklayınız Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp