250
Blog

Moller's Blog

Ana Sayfa > Ofis Yaşamı D Vitamini Değerini Etkiliyor

Ofis Yaşamı D Vitamini Değerini Etkiliyor

Ofis Yaşamının D Vitamini Değerlerine Etkisi

Sağlıklı yaşamın temel vitaminlerinden biri olan D vitamini, en çok güneş ışınları aracılığıyla sağlanabiliyor. Ancak güneş yüzü görmeyen kapalı ortam çalışanları, bütün gün ofiste çalıştığı için güneşten faydalanamıyor, dolayısıyla D vitamini eksikliği yaşıyor.

Kronik yorgunluk, halsizlik, uyku hali, eklem ve kemiklerde ağrı - güçsüzlük, kas ağrıları, meme – rahim – bağırsak kanseri riski, D vitamini eksikliğinde ortaya çıkan rahatsızlıkların bir kısmını yansıtıyor. D vitamini bu kadar önemliyken ve ofis insanları mahrum kalıyorken ne yapmalı sorusuna cevap yine uzmanlardan geliyor.

Uzmanlar, D vitamini eksikliği için takviye edici gıdaları işaret ediyor. Takviye edici gıdalar günlük D vitamini oranını doğrudan karşılar, uzun vadede sağlıklı bir bünye oluşturur. Vitamin eksikliğinde ortaya çıkan yorgunluk, halsizlik, vücut ağrıları iş akışını da olumsuz yönde etkilediğinden D vitamini takviyesi almak ofis yaşamını her anlamda daha sağlıklı hale getiriyor.D vitamini ihtiyacını karşılamak, vücuttaki kalsiyum ve potasyumun da işlevini arttırmak anlamına geliyor. D vitamini olmadan kalsiyum ve potasyum vücutta depolanamıyor ve faydasını sağlayamıyor.

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp