Neden Möller's

Ana Sayfa > Neden Möller's

Möller's 167 yıllık tecrübe

Möller's Omega-3 dünyada 167 yıldır üretimi yapılan balık yağıdır. 1854 yılında Norveçli Eczacı Peter Möller tarafından üretilmiş ve dünyada ilk markalaşmış omega-3 ürünlerinden bir tanesidir. Möller's Omega-3'ün üreticisi Orkla Health günümüzde İskandinav bölgesinin (Norveç, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Grönland) Omega-3 alanındaki önemli bir gıda takviyesi firmasıdır.

Gerçek Norveçli

Möller’s, Peter Möller tarafından Norveç’in Atlantik kıyısındaki Lofoten şehrinde kurulmuştur. Cod Liver Oil olan Möller’s Omega-3 sıvı formlarının üretimi, saflaştırma işlemi ve şişelenmesi Norveç’te yapılmaktadır. Möller’s Omega-3 kapsül formu, balık yağı üretimi, saflaştırma ve kapsülleme işlemi Norveç’te yapılmakta, Danimarka’da ambalajlanmaktadır.

Yüksek Omega-3 desteği

Möller’s Omega-3 doğal limon ve doğal tutti frutti aromalı sıvı formlarının 5 ml’si 600 mg DHA ve 400 mg’ı EPA olan toplam 1200 mg omega-3 yağ asitleri içerir. Möller’s Omega-3 doğal elma aromalı sıvı formunun 5 ml’si 550 mg’ı DHA ve 370 mg’ı EPA olan toplam 1170 mg omega-3 yağ asitleri içerir. Tüm sıvı formları ayrıca, her gün alınmaya uygun miktarlarda A, D ve E vitaminleri de içermektedir.

Möller’s Omega-3 kapsülün günlük alımı önerilen 2 adetinde ise, 640 mg’ı EPA ve 480 mg’ı DHA olan toplam 1320 mg omega-3 yağ asidi bulunmaktadır.

Kalite ve Saflık

GMP ve ISO 22000:2005 üretim kalite standartlarıyla üretilen Möller’s, Omega-3 balık yağlarının her üretim partisinde aynı üretim kalitesinin uygulandığı garanti edilmektedir. GOED standartlarının uygulanması da kaliteli balık yağı üretimi yapıldığının bir başka göstergesidir. İşlenme sürecinde yağların doğallığının korunması sağlanırken, aynı zamanda sağlığa zararlı olabilecek toksik maddelerden arındırılması amacıyla “moleküler distilasyon” yöntemiyle hassas bir saflaştırma uygulanmaktadır. Omega-3 yağ asitleri ve vitamin değerleri, toksik ve mikrobiyolojik maddeler, oksidasyon, koku ve tat açısından laboratuvar analizleri yapılmaktadır.

GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3)


Beslenme Konseyi’nin (CRN) Omega-3 çalışma grubu tarafından geliştirilmiş, omega-3 yağları endüstrisinde kalite standartlarını belirleyen küresel bir kuruluştur. Kendisine üye olan üretici firmalara, saf ve kaliteli omega-3 yağlarının üretimin sağlanması amacıyla geliştirdiği sıkı kalite ve saflık standartlarını uygulama zorunluluğu getirir.

Möller’s Omega-3 ürünleri kaynağı olan balıkların avlanmasında, ekolojik dengenin ve gelecek nesiller için balık kaynaklarının korunması amacıyla “Sürdürülebilir Balıkçılık” metodu uygulanmaktadır. Orkla Health A/S, bu amaçla standartlar geliştiren MSC (Marine Stewardship Council) sertifikasına da sahiptir.

GOED
IFOS
GMP
ISO22000
HACCP
MSC
ITIB
HALAL

Doğallık

Möllers Omega-3 ürünleri, doğal olarak korunan trigliserid formunda balık yağı içermektedir.

Möller’s Omega-3 sıvı formlarında bulunan A ve D vitaminleri de morina balığının karaciğerinden elde edilmektedir. Tutti frutti, limon ve elma aromaları doğaldır. Şeker, tatlandırıcı, koruyucu ve domuz ürünleri içermez.

Lezzetli tat

Möller’s Omega-3 sıvı formları doğal karışık meyve aroması, doğal elma aroması ve doğal limon aroması ile çocukların ve yetişkinlerin sevebileceği tatlara sahiptir. Möller’s omega-3’ün tüm sıvı formları dünyaca ünlü saygın bir kuruluş olan “International Taste Institute” (Uluslararası Tat Enstitüsü)tarafından 2019 yılında da ödüllendirilmiştir.

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp