Neden Möller's

Ana Sayfa > Neden Möller's

Neden Möller's

166 yıllık tecrübe

Möller’s Omega-3 dünyada 166 yıldır üretimi yapılan tek Omega-3 ürünüdür. 1854 yılında Norveçli Eczacı Peter Möller tarafından üretilmiş ve dünyada Omega-3 alanında üretilen ilk markalaşmış üründür. Möller’s Omega-3 günümüzde İskandinav bölgesinin (Norveç, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Grönland) Omega-3 alanındaki en büyük gıda takviyesi markasıdır.

Gerçek Norveçli

Möller’s, Peter Möller tarafından Norveç’in Atlantik kıyısındaki Lofoten şehrinde kurulmuştur. Cod Liver Oil olan Möller’s Omega-3 Sıvı formlarının üretimi, saflaştırma işlemi ve şişelenmesi Norveç’te yapılmaktadır. Möller’s Omega-3 kapsül formu, balık yağı üretimi ve saflaştırma işlemi Norveç’te yapılmakta, Danimarka’da ambalajlanmaktadır.

Zengin Omega-3 kaynağı

Möller’s Omega-3 sıvı formlarının her 5 ml’sinde bulunan 1200 mg omega-3 yağ asidinin 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA’dır. Balık Yağı (daha detaylı bilgi için https://www.mollers.com.tr/balik-yagi tıklayınız.) Her gün alınmaya uygun miktarlarda doğal A ve D vitaminleri ve E vitamini de içermektedir.

Möller’s Omega-3’ün günlük önerilen iki kapsülünde, 1320 mg omega-3 yağ asidinin 640 mg’ı EPA, 480 mg DHA’dır.


Kalite ve Saflık

ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahip Möller’s, Omega-3 yağ asitlerini yüksek kalitede sunmaktadır. Her üretim partisinde aynı üretim kalitesinin uygulandığı garanti edilmektedir. Avrupa Farmakopesi ve GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3) standartlarında üretimi yapılmaktadır. İşlenme sürecinde yağların doğallığının ve tazeliğinin korunması sağlanırken, aynı zamanda sağlığa zararlı olabilecek toksik maddelerden arındırılması amacıyla “moleküler distilasyon” yöntemiyle hassas ve etkili bir saflaştırma uygulanmaktadır. Üretimin her aşamasında Omega-3 yağ asitleri ve vitamin değerleri, toksik ve mikrobiyolojik maddeler, oksidasyon, koku ve tat açısından sık sık laboratuvar analizleri yapılmaktadır.

GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3)


Beslenme Konseyi’nin (CRN) Omega-3 çalışma grubu tarafından geliştirilmiş, omega-3 yağları endüstrisinde kalite standartlarını belirleyen küresel bir kuruluştur. Kendisine üye olan üretici firmalara, saf ve kaliteli omega-3 yağlarının üretimin sağlanması amacıyla geliştirdiği sıkı kalite ve saflık standartlarını uygulama zorunluluğu getirir.

Möller’s Omega-3 ürünleri kaynağı olan balıkların avlanmasında, ekolojik dengenin korunması ve gelecek nesiller için balık kaynaklarının korunması amacıyla “Sürdürülebilir Balıkçılık” metodu uygulanmaktadır. Orkla Health A/S, bu amaçla dünyaca uygulanan standartlar geliştirilmesine liderlik yapan MSC (Marine Stewardship Council) sertifikasına da sahiptir.

GOED
IFOS
GMP
ISO22000
HACCP
MSC
ITIB
HALAL

Doğallık

Möllers Omega-3 ürünleri, doğal olarak korunan trigliserid formunda balık yağı içermektedir.

Möller’s Omega-3 sıvı formlarında bulunan A ve D vitaminleri de morina balığından elde edilen doğal vitaminlerdir. Aromaları doğal tutti frutti, doğal limon ve elma aromalıdır. Şeker, tatlandırıcı, renklendirici ve yapay aroma içermez.

Lezzetli tat

Möller’s Omega-3 sıvı formları doğal karışık meyve aroması, doğal elma aroması ve doğal limon aroması ile çocukların ve yetişkinlerin sevdiği tatlara sahiptir. Lezzetli tatları ile Möller’s omega-3 dünyaca ünlü saygın bir kuruluş olan “International Taste & Quality Institute” tarafından 2019 yılında da ödüllendirilmiştir.

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp